Witam Cię serdecznie w podcaście Swojski Język Polski. Regularne oswajanie się z językiem mówionym pozwoli Ci nauczyć się polskiego w sposób naturalny i automatyczny. Wkrótce sam będziesz mówił płynnie w języku polskim. Miłego słuchania!
Cześć! W dzisiejszym odcinku chciałabym opowiedzieć Ci trochę o sobie. Nazywam się Agnieszka Podemska i pochodzę z Torunia – pięknego miasta w północno-środkowej części Polski. Obecnie natomiast mieszkam i pracuję w stolicy Polski, czyli Warszawie.
Ukończyłam studia magisterskie z filologii angielskiej i na początku mojej kariery zawodowej prowadziłam kursy nauki języka angielskiego w różnych szkołach językowych.
Po pewnym czasie postanowiłam jednak zmienić pracę na bardziej stabilną – w oparciu o umowę o pracę i na pełen etat. Tak trafiłam do jednej z warszawskich agencji pozycjonowania stron internetowych, gdzie pracy specjalistki ds. (do spraw) pozycjonowania uczyłam się od podstaw.
Do dzisiaj pracuję w tym zawodzie. Obecnie zajmuję się optymalizacją stron anglojęzycznych oraz francuskojęzycznych. Uwielbiam swoją pracę, ponieważ codziennie pracuję z moimi ulubionymi językami obcymi. Ponadto, branża SEO, bo tak możemy w skrócie nazwać branżę pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych, jest branżą dynamiczną, dzięki czemu nieustannie uczę się czegoś nowego i nigdy się nie nudzę.
Poza pracą uwielbiam chodzić na długie spacery z psem. Relaksuję się spacerując po lesie lub w parku. W wolnym czasie uczę się też gry na pianinie. Interesuję się też psychologią i na pewno będę poruszać ten temat w dalszych odcinkach podcastu. Moi rodzice zarazili mnie też miłością do czytania książek. W przyszłości planuję nagrać odcinek, w którym polecę Wam moje ulubione powieści polskie i nie tylko.
Jak mówiłam w poprzednim odcinku, uwielbiam też sama słuchać podcastów. Obecnie słucham codziennie podcastów po francusku, aby opanować ten język do perfekcji.
A Ty? Skąd jesteś i czym się zajmujesz? Jakie są Twoje zainteresowania? Dlaczego chcesz mówić płynnie po polsku?
Zachęcam Cię do zostawienia komentarza na Facebooku lub Instagramie. Linki znajdziesz w opisie odcinka. W opisie znajdziesz też link do transkrypcji wszystkich dotychczasowych odcinków.
To wszystko na dziś. Trzymaj się ciepło i do usłyszenia za tydzień!
~~~
Polecane odcinki:
Typowo polskie rzeczy na prezent dla obcokrajowca i Polaka
Egzamin z języka polskiego dla obcokrajowców
Może zainteresuje Cię nauka języka polskiego dla obcokrajowców z autorką podcastu?
O autorce
Agnieszka Podemska
Lektorka języka polskiego jako obcego. Autorka podcastu dla uczących się języka polskiego jako obcego. Polska native speakerka.
Cześć, mam na imię Aleksander, uczę się języka prawie trzy lata. Niestety moja obecna praca nie wymaga wiedzy języka, i to bardzo mi się nie podoba. Planuję zmienić pracę i branże. Trafiłem na ten podkast i od razu zrozumiałem, że to jest bardzo cenny materiał do nauki, widocznie jest, że autor robi dużo roboty i zasługuje na wsparcie finansowe (chodzi o patronajt.pl))) Dziękuję, pozdrawiam z Trójmiasta.
Cześć! Dziękuję za tak miły komentarz! O, fajnie, że przebywasz w Trójmieście, czy masz blisko do plaży? 🙂 Pozwolę sobie tylko dodać, że adres strony, na której można wesprzeć finansowo moje działania to patronite.pl – ale rzeczywiście wymawia się jak „patronajt” 😀 Dokładny adres: https://patronite.pl/swojski-jezyk-polski. A praca, w której trzeba używać języka polskiego będzie na pewno świetną motywacją do nauki dla Ciebie, Aleksander 🙂
Cześć! Mam na imię Alena i jestem z Czech. Uczę się języka polskiego prawie dwa miesiące. Mam nadzieję, że podcasty mogą mi pomóc, żeby mogłam mówić lepiej, i żeby rozumiałam wszystkiemu co ludzie mi powiedzą.
cześć!
mam na imię Valentina, jestem tłumaczem z francuskiego. takoż jestem poliglotą i bardzo lubię się uczyć języki obce. dlatego chciałabym płynnie mówić i po polsku też. 🙂
już dowiedziałam Polska i mi się bardzo spodobało, czułam tam się jak w domu! marzę gadać jak prawdziwa polka.
bardzo mi się spodobałi podcasty Agnieszki, jak gada, jak piszę, dlatego dziękuję bardzo i będę słuchała dalej.
Pochodzę z Ukrainy, odwiedziłam Polskę i zakochałam się w języku i tradycji.