Poznajmy się lepiej

Witam Cię serdecznie w podcaście Swojski Język Polski. Regularne oswajanie się z językiem mówionym pozwoli Ci nauczyć się polskiego w sposób naturalny i automatyczny. Wkrótce sam będziesz mówił płynnie w języku polskim. Miłego słuchania!

Cześć! W dzisiejszym odcinku chciałabym opowiedzieć Ci trochę o sobie. Nazywam się Agnieszka Podemska i pochodzę z Torunia – pięknego miasta w północno-środkowej części Polski. Obecnie natomiast mieszkam i pracuję w stolicy Polski, czyli Warszawie.

Ukończyłam studia magisterskie z filologii angielskiej i na początku mojej kariery zawodowej prowadziłam kursy nauki języka angielskiego w różnych szkołach językowych.

Po pewnym czasie postanowiłam jednak zmienić pracę na bardziej stabilną – w oparciu o umowę o pracę i na pełen etat. Tak trafiłam do jednej z warszawskich agencji pozycjonowania stron internetowych, gdzie pracy specjalistki ds. (do spraw) pozycjonowania uczyłam się od podstaw.

Do dzisiaj pracuję w tym zawodzie. Obecnie zajmuję się optymalizacją stron anglojęzycznych oraz francuskojęzycznych. Uwielbiam swoją pracę, ponieważ codziennie pracuję z moimi ulubionymi językami obcymi. Ponadto, branża SEO, bo tak możemy w skrócie nazwać branżę pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych, jest branżą dynamiczną, dzięki czemu nieustannie uczę się czegoś nowego i nigdy się nie nudzę. 

Poza pracą uwielbiam chodzić na długie spacery z psem. Relaksuję się spacerując po lesie lub w parku. W wolnym czasie uczę się też gry na pianinie. Interesuję się też psychologią i na pewno będę poruszać ten temat w dalszych odcinkach podcastu. Moi rodzice zarazili mnie też miłością do czytania książek. W przyszłości planuję nagrać odcinek, w którym polecę Wam moje ulubione powieści polskie i nie tylko.

Jak mówiłam w poprzednim odcinku, uwielbiam też sama słuchać podcastów. Obecnie słucham codziennie podcastów po francusku, aby opanować ten język do perfekcji. 

A Ty? Skąd jesteś i czym się zajmujesz? Jakie są Twoje zainteresowania? Dlaczego chcesz mówić płynnie po polsku?

Zachęcam Cię do zostawienia komentarza na Facebooku lub Instagramie. Linki znajdziesz w opisie odcinka. W opisie znajdziesz też link do transkrypcji wszystkich dotychczasowych odcinków.

To wszystko na dziś. Trzymaj się ciepło i do usłyszenia za tydzień!

O autorce

Agnieszka Podemska

Lektorka języka angielskiego oraz języka polskiego jako obcego. Autorka podcastu dla uczących się języka polskiego jako obcego. Polska native speakerka.

5 thoughts on “Poznajmy się lepiej

 1. Cześć, mam na imię Aleksander, uczę się języka prawie trzy lata. Niestety moja obecna praca nie wymaga wiedzy języka, i to bardzo mi się nie podoba. Planuję zmienić pracę i branże. Trafiłem na ten podkast i od razu zrozumiałem, że to jest bardzo cenny materiał do nauki, widocznie jest, że autor robi dużo roboty i zasługuje na wsparcie finansowe (chodzi o patronajt.pl))) Dziękuję, pozdrawiam z Trójmiasta.

  1. Cześć! Dziękuję za tak miły komentarz! O, fajnie, że przebywasz w Trójmieście, czy masz blisko do plaży? 🙂 Pozwolę sobie tylko dodać, że adres strony, na której można wesprzeć finansowo moje działania to patronite.pl – ale rzeczywiście wymawia się jak „patronajt” 😀 Dokładny adres: https://patronite.pl/swojski-jezyk-polski. A praca, w której trzeba używać języka polskiego będzie na pewno świetną motywacją do nauki dla Ciebie, Aleksander 🙂

  2. Cześć! Mam na imię Alena i jestem z Czech. Uczę się języka polskiego prawie dwa miesiące. Mam nadzieję, że podcasty mogą mi pomóc, żeby mogłam mówić lepiej, i żeby rozumiałam wszystkiemu co ludzie mi powiedzą.

 2. cześć!
  mam na imię Valentina, jestem tłumaczem z francuskiego. takoż jestem poliglotą i bardzo lubię się uczyć języki obce. dlatego chciałabym płynnie mówić i po polsku też. 🙂
  już dowiedziałam Polska i mi się bardzo spodobało, czułam tam się jak w domu! marzę gadać jak prawdziwa polka.

  bardzo mi się spodobałi podcasty Agnieszki, jak gada, jak piszę, dlatego dziękuję bardzo i będę słuchała dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *