Poznajmy się lepiej

Witam Cię serdecznie w podcaście Swojski Język Polski. Regularne oswajanie się z językiem mówionym pozwoli Ci nauczyć się polskiego w sposób naturalny i automatyczny. Wkrótce sam będziesz mówił płynnie w języku polskim. Miłego słuchania!

Cześć! W dzisiejszym odcinku chciałabym opowiedzieć Ci trochę o sobie. Nazywam się Agnieszka Podemska i pochodzę z Torunia – pięknego miasta w północno-środkowej części Polski. Obecnie natomiast mieszkam i pracuję w stolicy Polski, czyli Warszawie.

Ukończyłam studia magisterskie z filologii angielskiej i na początku mojej kariery zawodowej prowadziłam kursy nauki języka angielskiego w różnych szkołach językowych.

Po pewnym czasie postanowiłam jednak zmienić pracę na bardziej stabilną – w oparciu o umowę o pracę i na pełen etat. Tak trafiłam do jednej z warszawskich agencji pozycjonowania stron internetowych, gdzie pracy specjalistki ds. (do spraw) pozycjonowania uczyłam się od podstaw.

Do dzisiaj pracuję w tym zawodzie. Obecnie zajmuję się optymalizacją stron anglojęzycznych oraz francuskojęzycznych. Uwielbiam swoją pracę, ponieważ codziennie pracuję z moimi ulubionymi językami obcymi. Ponadto, branża SEO, bo tak możemy w skrócie nazwać branżę pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych, jest branżą dynamiczną, dzięki czemu nieustannie uczę się czegoś nowego i nigdy się nie nudzę. 

Poza pracą uwielbiam chodzić na długie spacery z psem. Relaksuję się spacerując po lesie lub w parku. W wolnym czasie uczę się też gry na pianinie. Interesuję się też psychologią i na pewno będę poruszać ten temat w dalszych odcinkach podcastu. Moi rodzice zarazili mnie też miłością do czytania książek. W przyszłości planuję nagrać odcinek, w którym polecę Wam moje ulubione powieści polskie i nie tylko.

Jak mówiłam w poprzednim odcinku, uwielbiam też sama słuchać podcastów. Obecnie słucham codziennie podcastów po francusku, aby opanować ten język do perfekcji. 

A Ty? Skąd jesteś i czym się zajmujesz? Jakie są Twoje zainteresowania? Dlaczego chcesz mówić płynnie po polsku?

Zachęcam Cię do zostawienia komentarza na Facebooku lub Instagramie. Linki znajdziesz w opisie odcinka. W opisie znajdziesz też link do transkrypcji wszystkich dotychczasowych odcinków.

To wszystko na dziś. Trzymaj się ciepło i do usłyszenia za tydzień!

2 myśli do posta “Poznajmy się lepiej

  1. cześć!
    mam na imię Valentina, jestem tłumaczem z francuskiego. takoż jestem poliglotą i bardzo lubię się uczyć języki obce. dlatego chciałabym płynnie mówić i po polsku też. 🙂
    już dowiedziałam Polska i mi się bardzo spodobało, czułam tam się jak w domu! marzę gadać jak prawdziwa polka.

    bardzo mi się spodobałi podcasty Agnieszki, jak gada, jak piszę, dlatego dziękuję bardzo i będę słuchała dalej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.